top of page
Site.jpg

Фотовиставка
"Рік незламності. Київ - незламне серце Європи."

Проєкт, приурочений до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 р., організований МОУГ “Четверта Хвиля” спільно з Генеральним консульством України в Торонто.


Матеріали для експозиції "Київ - незламне серце Європи" були надані Департаментом суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації.


Експозицію "Рік Незламності" ініціювало МЗС України за особистої підтримки генерального консула України в м.Торонто Олександра Шевченка.


Представлені на Фотовиставці роботи яскраво відображають події, які змінили нашу країну. Вони обійшли шпальти відомих друкованих видань світових ЗМІ. Кожному, хто відвідав Фотовиставку, відкрилося усвідомлення, якою ціною сьогодні українці виборюють мир не тільки для своєї країни, але і для всієї цивілізації.

Фотовиставка "Рік незламності. Київ - незламне серце Європи." підсумовує важкі і трагічні, переможні і сповнені надії триста шістдесят п'ять днів змагання України з абсолютним злом. Росія-терористка почала війну проти людства й обов'язково програє, але тим часом українці дорого платять за порятунок планети від знавіснілих злочинців. Громадська організація МОУГ "Четверта хвиля" організувала цю виставку, щоб якомога більше людей краще зрозуміли, в яких умовах і якою ціною виборюється свобода.  


У цій добірці світлин Україна постає зруйнованою, але не зламаною, зраненою, але не переможеною, знищеною, але незнищенною. Діти копають м'яч, цілковито захоплені грою, не звертають уваги на довкілля, на страхітливу руїну житлового будинку. Оптимізму світлині надають не тільки яскрава зелена трава і захоплені грою обличчя хлопців, а й молоді дерева, енергія і динаміка рухів, композиції та переконання, що життя не можна зупинити. Такий же настрій з'являється від споглядання гри дітей у баскетбол у зруйнованому спортивному залі. Це головна думка всієї експозиції: якою би страхітливою не була війна, але антитезою до її жахів стають люди: нескорені, не залякані, готові дати відсіч ворогові за найпершої нагоди. Нового звучання набувають добре відомі образи: садок вишневий коло хати; і ставок, і млинок, і вишневенький садок. Тільки сучасна світлина далека від ідилії Шевченкової поезії і народної пісні. Перед білою ошатною хатою не викопаний господарем ставок, а вирва, утворена вибухом і заповнена дощовою водою. Композиція викликає не захоплення, а змішані почуття гніву, бажання помсти і полегшення через те, що хата заціліла. Від садка залишилося кілька яблуневих гілок, на які можна дивитися, як на рештки зруйнованих дерев, або - як на впевненість у нашій перемозі. 


Екзистенційна боротьба українців за життя, за світло і добро означена і символами і знаками нашої культури: вцілілий пам'ятник Шевченка перед спаленим будинком збагачується новим символізмом: вистояв Шевченко - не впадемо й ми як нація. Запорукою такій надії стають і діти, які набагато швидше дорослішають і серйознішають. Вони активно допомагають дорослим у всьому, приєднуються до волонтерів, несуть не за віком важкий тягар війни без нарікань. Зігрівають душу образи молодих людей, котрі беруть шлюб за найневідповідніших обставин. Не всі мають належне вбрання, довкола них - не урочисті зали і море квітів, а - руїна, попіл, укриття глибоко під землею - не найобнадійливіший  початок спільного життя. Однак, щасливі обличчя закоханих стають не лише центром композиції, а й точкою опори для занепалих духом. Народження нової сім'ї повертає людей до думок про життя, майбутнє без війни і страху за дітей.


На деяких світлинах бачимо, як спокійно і хазяйновито українці відновлюють мости і будівлі, розбирають завали, евакуюють дітей, допомагають старим і немічним,  працюють і вчаться, повертають, наскільки можливо, нормальне життя у ненормальних умовах. 


Виставка не тільки підводить підсумок року війни, а й наголошує на силі духу українців, їхньому незнищенному прагненні свободи.

Текст: Галина Костюк

 

Презентація

Експозиція "Рік Незламності", присвячена річниці повномасштабної війни росії проти України, яку МОУГ "Четверта Хвиля" організувала спільно з Генеральним консульством України в Торонто, була вперше представлена 20 лютого 2023 р. у Парламентській Асамблеї.

337640153_3413827315523849_7838901382485205629_n.png
337726772_737865661051749_6882860096125814511_n.png

26 лютого 2023 р. відбулося її офіційне відкриття в City Hall Торонто за участі консула України Олександра Шевченка та президентки МОУГ "Четверта Хвиля" Люби Славатинської.

Експозицію доповнили фотороботи виставки "Київ - незламне серце Європи", матеріали для якої надав Департамент cуспільних комунікацій КМДА

 
 

Ми щиро раді, що світлини експозиції змогли побачити віце-губернаторка Елізабет Даудсвелл LG Elizabeth Dowdeswell, заступниця мера Дженніфер Маккелві Jennifer McKelvie, міністр у справах людей похилого віку Раймонд Чо Raymond Cho та інші поважні гості!

Репортаж про відкриття фотовиставки "Рік Незламності. Київ-Незламне Серце Європи"

Forum TV

Roksolana Buyak, Kostiantyn Snitsar, Larysa Bajus

Відкриття

 

Дорогі друзі!

26 лютого у City Hall Торонто Міжнародна Організація Українських Громад "Четверта Хвиля" за підтримки Генерального консульства України в Торонто відкрила виставку світлин: "Київ - незламне серце Європи!".

 

На відкритті виставки виступили:

Голова МОУГ "Четверта Хвиля" Любов Славатинська та генеральний консул України в Торонто Олександр Шевченко.

З великою самовіддачею виставку готувала Олена Поліщук, члени МОУГ "Четверта Хвиля", велика група волонтерів.

 

Багато світлин, представлених на виставці, обійшли шпальти відомих друкованих видань світових ЗМІ.  Всі світлини виставки відображають реальні наслідки від бомбардувань, ракетних обстрілів і всього того жаху, який привносить у життя мільйонів  мешканців Києва і всіх українців війна.

Кожен, хто відвідає виставку у City Hall Торонто , як і європейці у своїх містечках, ще раз усвідомить, якою ціною сьогодні здобувається мир не тільки в Україні, але і для всієї цивілізації.

Кожен побачить і ще раз задумається, що на місці українських дітей, їхніх батьків, бабусь і дідусів може опинитись він і члени його родини, адже неможливо не відчувати цих емоцій, коли дивишся на світлини на яких  зображені зруйновані у Бородянці, Бучі, чи Києві будинки,  які поховали під руїнами живцем цілі родини.

Ніхто не буде байдужим, коли побачить у бункерах Азовсталі обличчя Азовців, які провели  там до трьох місяців ув'язнення  без світла, належної медичної допомоги, їжі, поруч  зі своїми побратимами, які загинули за Україну!

Є світлини, на яких жорстокість і жах відступають, коли бачиш милосердя і гуманізм нашого народу, як от на світлині, де киянка  у підземці Київського метро ховає поруч  із собою у переносній сумці під час обстрілу свого любимого котика!

Кожна світлина - це доля, або ціле життя, яке передчасно обірвалося, чи понівечене лише через те, що земляни ще не об'єдналися належним чином, а "руській мір" дуже довго вводив в оману цивілізацію. Сьогодні через страждання Українського народу прозрівають, нарешті, люди на різних материках!

 

Виставка відкрита до 5 березня. Відвідайте її зі своїми друзями, сусідами, співробітниками різних національностей, аби і вони зрозуміли, що у сучасному глобальному світі з надзвичайно потужними технологіями немає перепон і неможливих відстаней, якщо той, хто  володіє ними,  дає собі право домінувати над цілим народом, над багатомільйонною нацією!.

Тільки  разом, тільки в єднанні із цивілізованими народами, Українці сьогодні зупиняють можливу  світову катастрофу!

Готуючи виставку, докладаючи для цього чимало  зусиль, члени МОУГ  " Четверта Хвиля"  разом із волонтерами кажуть: "Ні - війні!". І не тільки в Україні, але і у будь-якій  іншій країні світу!

Текст: Ольга Ліщинська
Фото: Ольга Гнатюк

 

Виставка мандрує

 
 

Впродовж березня 2023 року світлини обох експозицій Фотовиставки "Рік незламності. Київ - незламне серце Європи." були представлені в церквах різних районів міста Торонто.

4 - 17 березня 2023 р.

Saint Demetrius Ukrainian Church - 135 La Rose Ave, Etobicoke

 

18 - 25 березня, 2023 р.

St. Volodymyr Cathedral of Toronto - 400 Bathurst Street, Toronto

 

26-31 березня 2023 р.

St. Peter & Paul Ukrainian Catholic Church Hall - 231 Milner Ave, Scarborough

Виступ Ольги Ліщинської, нашої членкині та ініціаторки виставки "Київ- незламне серце Європи" перед громадою і гостями церкви св. Володимира в Торонто

Експозицію “Київ- незламне серце Європи" було експоновано в церкві Св.Петра й Павла у Скарборо в рамках щорічного весняного чаювання “SPRING TEA - ВЕСНЯНИЙ ЧАЙОК”, організовуваного Лігою Католицьких Жінок Канади. Захід традиційно родинно зібрав як новоприбулих, так і сім'ї канадійців, родини вірян церкви. Подія "Весняний Чайок" - це справжнє сімейне свято з писанкарством, теплим спілкуванням, ярмарком.

Експозицію представила членкиня "Четвертої Хвилі", організатор виставки Олена Поліщук.