History

Міжнародна організація українських громад «Четверта хвиля» є добровільною неприбутковою культурно-освітньою неурядовою громадською організацією, що представляє інтереси новоприбулих та складається з представників нової хвилі еміграції українців. Офіційно створена та зареєстрована 6 лютого 2004 року.

У серпні 2008 р., на IX Світовому Конгресі українців у Києві, було прийнято рішення прийняти нашу організацію до складу Світового Конґресу Українців (СКУ) - міжнародної координаційної надбудови українських громад у діаспорі.

Організація ставить собі за мету:

  • підтримувати єдність української громади в Канаді та сприяти її зміцненню і розбудові;

  • розвивати та популяризувати українські національні надбання, у тому числі й культуру та мову, як складові елементи канадського багатокультурного середовища;

  • сприяти утвердженню України як незалежної демократичної держави;

  • підтримувати зв’язок з українцями в Україні та сприяти взаємообміну досягненнями українців Канади і України в площині культури, науки, освіти, бізнесу тощо;

  • надавати соціальну підтримку потребуючим категоріям українців в Україні;

  • допомагати та надавати інформаційно-координаційну підтримку членам організації по їх адаптації в Канаді;

  • діяти згідно з принципами “Свій, до свого, по своє” або “Добробут усіх через участь кожного”. 

Міжнародна організація українських громад «Четверта хвиля» співпрацює з СКУ та громадськими організаціями, урядовими структурами, освітніми закладами в Канаді та Україні. Вона самостійно та у співпраці з іншими організаціями проводить різні акції та громадські заходи, у тому числі й з Конгресом Українців Канади, відділ Торонто, членом якого вона є на місцевому рівні. Це і вшанування жертв Голодомору, й вшанування героїв УПА, і святкування Дня незалежності України, і багато інших подій, що відбуваються в українській громаді.