top of page

> Projects > SAINT NICHOLAS DAY CELEBRATION

SAINT NICHOLAS DAY CELEBRATION
(Svyato Mykolaya)

The project was launched in 2019 by the IOUC "Fourth Wave" for children of the Ukrainian diaspora in Toronto and GTA.

The event aims to illuminate the revered figure of St. Nicholas, who holds a special place in the hearts of Ukrainians as a patron, miracle worker, and benevolent guide. It serves as a platform to inspire and nurture a commitment to virtuous actions, as St. Nicholas stands as a symbol of the enduring belief in the potency of benevolence. Through this event, we seek to instill in children the values of tolerance, sincerity, mutual support, and generosity.

Annually, this celebration is orchestrated with various festivities, games, presents, and an enchanting theatrical rendition of the St. Nicholas tale, featuring the participation of children's theatre groups and studios.

In addition to the performance, the event raises funds to support orphans and children with special educational needs in Ukraine. This approach allows us to not only uphold and carry forward our traditions but also impart the value of generosity to future generations.

Свято Миколая
2023 рік

Що може бути більш казковим і очікуваним, ніж подаруночки від Святого Миколая?
І ця загадково-чарівна подія поширюється на цілий світ, де живуть чемні діти. От вам і приклад - до унікального, святково прибраного залу ресторану Old Mill, що в Торонто, завітав Святий Миколай на запрошення МОУГ "Четверта Хвиля".

 

Волонтери, спонсори, організатори, численні доброчинці свята - всі доклали зусиль, аби допомогти Миколаю здійснити чудо. До головного офісу МОУГ "Четверта Хвиля" сипалися фінансові донати, цукерки, пряники, тістечка, подарунки на лотерейний розіграш для батьків, матеріали для діточиx майстерок, тощо. Скажете, що це не майстерня, переповнена людьми доброї волі, котрі мають одну мету - потішити всіх гостей та допомогти скривдженим в Україні.

 

П'ятий рік поспіль МОУГ "Четверта Хвиля" влаштовує свято для україно-канадських дітей Торонто та околиць до Дня святого Миколая. Цьогоріч співорганізаторами Свята стали Дитяча театральна Студія ім. Л. Олійника та Літературно-Артистичне Товариство, Канадський відділ (ЛАТКА), за підтримки Фундації Енциклопедії України та Суспільної Служби Українців Канади.

Свято відвідали майже 200 дітей з української громади.
Ведучою заходу виступила Лариса Баюс, відома в українській громаді та за її межами телеведуча, актриса, режисерка, активна громадська діячка.

 

Гостям Свята було запропоновано різноманітні активності, цікаві як для дітей, так і для дорослих.
Першою несподіванкою свята були майстерні. Малеча завзято взялася розмальовувати кольоровими помадками запашні імбирні пряники та декорувати різдвяні зірки на свою домашню ялинку. Волонтери-старшокласники з Toronto Catholic District School Board та, зокрема, української суботньої школи Святого Володимира з радістю допомагали дітям з цим захоплюючим проектом. Тим часом батьки мали нагоду ознайомитися з лотами лотереї та взяти участь у розіграші призів від благодійників нашого Свята, а також відвідати сувенірну ятку, влаштовану мистцями товариства ЛАТКА, і придбати подарунки до Різдвяних свят. А наша ятка з солодощами від Funduk Premium Sweets не залишила байдужими ані дітей, ані дорослих.
Програму Свята продовжила театральна студія ім. Л. Олійника. Гостям було презентовано театралізовану казку-притчу "Горда пава", авторства української дитячої письменниці Костянтини Малицької, у виконанні акторів Лариси Баюс та Дениса Федоренка, а також - святковий концерт від вихованців Студії під керівництвом Лариси Баюс та Галини Цеховської.

 

Під дзвінкі співи віншувань на свято завітав Святий Миколай!
І малеча, і дорослі - всі гуртом завели святковий хоровод, з урочистими піснями та привітаннями від Святого Миколая.
Кожна дитина отримала солодкий подарунок від Cв. Миколая (дякуємо Give & Go Prepared Foods Corporation), і на додачу -  власноруч оздоблену різдвяну зірку, імбирний пряник, розписаний своїми руками, а також фото на згадку про казковий вечір, яскраві емоції та гарний настрій.


Ми висловлюємо щиру вдячність усім, хто доклали свій час та зусилля для реалізації цього важливого для нас та вагомого проекту. Сердечно дякуємо нашим чудовим волонтерам за допомогу у проведенні свята, а також усім гостям, що відвідали наш захід. Ми змогли зібрати кошти на потреби реабілітаційного центру для дітей в Україні - разом ми здатні робити великі справи!

 

Текст: Марія Антонів, Ольга Мільчак
Фото: Ольга Гнатюк, Марта Колотило

bottom of page